Oferujemy profesjonalny montaż, wymianę, miejscowe uszczelnienia i naprawę orynnowania.
O trwałości rynien decyduje głównie rodzaj materiału z którego zostały one wykonane. W tym przypadku znajduje potwierdzenie zasada mówiąca o tym, że im więcej zapłacimy za system, tym dłużej będzie on w stanie nam służyć. Aktualnie do wyboru mamy kilka materiałów z których produkuje się rynny. Większość inwestorów wybiera materiał z tworzywa sztucznego PCV. Nie jest to jednak materiał o najwyższej trwałości, dodatkowo traci kolor pod wpływem słońca. Rynna z blachy ocynkowanej powlekanej lub lakierowanej jest o wiele trwalsza. Jest odporna na korozję i uszkodzenia mechaniczne. Montuje się ją za pomocą specjalnych złączek z gumowymi uszczelkami.
Niestety w dalszym ciągu, wiele uszkodzeń w systemie orynnowania wynika z błędów popełnionych na etapie jego montażu. W przypadku tak popularnych obecnie rynien plastikowych, o ich trwałości decyduje staranność odmierzenia poszczególnych elementów. Źle wymierzone rynny będą naprężać się (zwłaszcza na skutek zmian temperaturowych) i mogą pękać lub wypadać z haków.
System odwodnienia dachu nie posłuży również zbyt długo, gdy będzie niewłaściwe zamocowany. Kiedy haki są źle ustawione, tj. nie znajdują się w linii prostej lub pod odpowiednim kątem dochodzi do odkształceń lub woda stoi w rynnie. Wymienione powyżej błędy montażowe to wprawdzie detale. Jednak decydują one o późniejszej sprawności orynnowania. Dlatego też najlepiej jest eliminować je od razu i tym samym nie dopuszczać do uszkodzeń rynien.